Preview Mode Links will not work in preview mode

uSawickich Podcast

Feb 26, 2020

W odcinku 9 podcastu uSawickich rozmawiamy o książce “Rysunek – metoda kreatywnej edukacji”. Autor, profesor Mirosław Orzechowski przybliża nam idee książki, przewodnika dla rodziców, wychowawców, zapraszającego nas wszystkich do uczenia się, rozwijania poprzez rysowanie z natury.


Feb 25, 2020

W odcinku 3 posłuchacie o kolejnej wadzie naszych szkół, która wynika bezpośrednio z współczesnego pomysłu na system edukacji. Przeładowanie uczniów materiałem dotyczy niemal wszystkich dzieci. Niektórzy siódmioklasiści spędzają w szkołach ponad 40 godzin tygodniowo! Dziś będzie o pracach domowych,...


Feb 19, 2020

W odcinku ósmym podcastu uSawickich rozmawiamy z profesorem Mirosławem Orzechowskim o znaczeniu praktykowania rysowania z natury. Nasz rozmówca dzieli się z nami swoim doświadczeniem i wiedzą związaną z przyglądania się szczegółom otaczającego nas świata, opowiada jakie to ma związek z naszym rozwojem.


Feb 14, 2020

O tym, jak czas przygotowań do przyjęcia tych Sakramentów przez nasze dzieci, możne stać się pretekstem do odnowy naszego małżeństwa i rodziny opowie Ola Sawicka próbując dzielić się doświadczeniem prowadzenia grup Baranków.


Feb 5, 2020

Odcinek szósty jest poświęcony refleksjom związanym z towarzyszeniem naszym dzieciom w rozwoju. Opowiemy o własnych i podpatrzonych pomysłach na bycie blisko naszych pociech. Przemyślenia dotyczą zarówno małych, jak i tych całkiem dorosłych dzieci.