Preview Mode Links will not work in preview mode

uSawickich Podcast

Mar 31, 2020

Tym razem zapraszam was do wysłuchania wywiadu z jedną z czołowych postaci środowiska szkół demokratycznych w Polsce - Marianną Kłosińską. Z piątego odcinka podcastu Newschool dowiecie się czym są szkoły demokratyczne, jakie wiążą się z nimi kontrowersję i kto powinien rozważyć uczenie się w...


Mar 25, 2020

W odcinku opowiadamy o wolnym czasie. Jakie stwarza możliwości? W jakim stopniu może być trudny? Dlaczego powinniśmy głębiej się nad nim zreflektować? Co powoduje, że jest on także jednym z największych wyzwań współczesnego świata?


Mar 18, 2020

W odcinku tym będziemy rozmawiali o uczeniu się biologii. Nasz rozmówca w sposób dość radykalny będzie rozprawiał się z tradycyjnym myśleniu o nauce szeroko rozumianej przyrody, a może wręcz odwrotnie będzie nas zachęcał do powrotu do zapomnianej drogi, ciekawości.


Mar 11, 2020

W jedenastym odcinku podcastu uSawickich, podzielimy się naszym nowym doświadczeniem, jakim jest wędrowanie po starym pielgrzymim szlaku – Via Francigena. Opowiemy czego się tam uczymy, czego doświadczamy, za czym tęsknimy.


Mar 11, 2020

Dzisiaj opowiem wam o najmniej oczywistym i najmniej intuicyjnym błędzie systemu edukacji. Jest nim segregacja uczniów według ich daty urodzenia. Czy rzeczywiście środowisko rówieśnicze jest tym najbardziej naturalnym? Jaki wpływ na rozwój kompetencji społecznych uczniów ma segregacja rocznikowa? I...